Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jeigu sutinkate, jog Jums naršant naudotumėme slapukus, prašome paspausti SUTINKU. Daugiau infomacijos Privatumo politikoje
Unikali galimybė menininkams: ant vagono sukurti savo ateities traukinį
2020 29 liepos

Rugsėjo 4 d. sukanka 160 metų, kai į Vilnių atvyko pirmasis traukinys. Šiai progai paminėti Geležinkelių muziejus ir projektas „Vilnius Connect“ kviečia menininkus kurti ateities traukinio viziją ir dalyvauti konkurse. Laimėtojas gaus unikalią progą ateities traukiniu paversti visą traukinio vagoną.

Ateities traukinio vagonas stovės Geležinkelių muziejaus teritorijoje. Muziejaus vadovės Vitalijos Lapėnienės teigimu, jis čia yra ir dabar, tik savo išvaizda didžiuotis nebegali. Šio vagono istorija – itin įdomi.

"Tarnavo" kariuomenėje

„Iš pradžių jis išgyveno aukso amžių būdamas vagonu-restoranu. Atitarnavęs buvo perduotas Krašto apsaugos ministerijos reikmėms ir keletą metų tarnavo kariuomenėje – buvo naudojamas pratybose. Netrukus jis atgims kaip meniška, spalvinga ir patraukli edukacinė erdvė muziejaus lankytojams“, – pasakoja V. Lapėnienė.

Pašnekovė sako, kad geležinkelio stoties rajono įvaizdis kasdien keičiasi į gerąją pusę, žmonėms ši vieta nebeatrodo atgrasi ar pavojinga. Žmonės atranda ne tik itin populiarų Geležinkelių muziejų, bet ir įvairias užkandines, menininkų nudailintas erdves, renginius. Šis vagonas, jos teigimu, taps dar vienu žingsniu į stoties atgaivinimą ir pagyvinimą.

Traukiniai - stoties rajono simbolis

„Į Vilnių ir iš jo traukiniai keliauja jau daugiau kaip pusantro šimto metų ir tikime, kad keliaus dar ilgai. Traukinius galima drąsiai pavadinti vienu iš Vilniaus stoties rajono simbolių, tad norime pakviesti kūrybingus žmones pasvajoti, kaip šis simbolis atrodys dar po pusantro šimto metų, o vizijas perkelti į realybę sudalyvaujant konkurse. Stotis atvira visiems, ir keliaujantiems, ir tiesiog kūrybingiems žmonėms, todėl atiduodame visą traukinio vagoną į tokių žmonių rankas, kad jis būtų transformuotas, prikeltas naujam gyvenimui ir pavirstų ne tik ateities traukinio vizija, keliavimo traukiniais ambasadoriumi bet ir šio rajono simboliu“, – sako „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) projekto „Vilnius Connect“ atstovė Julija Abromavičienė.

Vilniaus geležinkelio stotis ir aplinkinis rajonas pastaruoju metu vis labiau atgimsta ir tampa laisvalaikio praleidimo ir susibūrimų vieta miesto gyventojams ir svečiams bei kūrybine erdve menininkams.

„Mes Vilniaus stoties rajoną vadiname dvidešimt vienos futbolo aikštės dydžio galimybėmis. „Vilnius Connect“ tikslas – kad ši vieta taptų miesto vartais, kuriais galėtumėme didžiuotis ir kur gera būtų visiems, o šį tikslą įgyvendina drąsūs ir kūrybingi žmonės, kurių sostinėje gyvena tikrai daug“, – tikina J. Abromavičienė.

Kvietimas - kūrybingiems žmonėms

Ateities traukinio kūrimo konkurse gali dalyvauti ir individualūs menininkai, ir jų grupės, pavyzdžiui, meno mokyklų studentai. Konkurso dalyviai turi parengti idėjos vizualą ir kartu su idėjos pavadinimu ir trumpu jos aprašymu, savo vardu ar komandos pavadinimu bei kontaktiniais duomenimis iki 2020 m. rugpjūčio 31 d., 00:00 val. atsiųsti konkurso organizatoriams el. paštu [email protected] arba privačia žinute „Vilnius Connect“ Facebook paskyroje.

Su savo būsimu „modeliu“ – traukinio vagonu konkurso dalyviai gali susipažinti iš anksto virtualiai arba gyvai.

Jo nuotraukos skelbiamos svetainėje www.vilniusconnect.lt, o gyvai vagoną apžiūrėti galima Geležinkelių muziejaus lauko ekspozicijos darbo metu antradieniais-penktadieniais nuo 10.00 iki 16.00 val. ir šeštadieniais nuo 9.00 iki 15.00 val. adresu Geležinkelio g. 16, Vilnius.

Konkursą laimėjusi idėja bus paskelbta rugsėjo 4-ąją, o jos autorius pelnys ne tik unikalią galimybę visą traukinio vagoną paversti moderniu menišku kūriniu, bet ir keliones traukiniais. Antrą ir trečią vietą užėmusių idėjų autoriai taip pat bus apdovanoti prizais.

Konkurso sąlygos bei daugiau informacijos skelbiama čia, o kilus klausimams, organizatoriai jų laukia el. paštu [email protected].

Daugiau naujienų